Lunatycy kontynuują trasę promującą debiutancki album!
- Lunatycy Martwej Dyskoteki 30 Lis 2022
- podziel się
Postpunkowy przedstawiciel poznańskiej sceny muzycznej Lunatycy Martwej Dyskoteki ponownie ruszają w trasę koncertową! W najbliższym czasie poznaniacy zaplanowane mają trzy koncerty promujące ich debiutancki albym pt. LMD. Płyta ukazała się 24-04-2022r. i spotkała się z dobrym przyjęciem krytyków oraz publiczności.
Gdzie będzie można posłuchać Lunatyków w najbliższym czasie? Otóż będą to następujące miasta:
- 02.12.2022 (pt) 20:00 Wrocław, Czasoprzestrzeń (przed Świetlikami)
- Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3bboUga5v
10.12.2022 (sob) 20:00 Zielona Góra, Cafe Noir (z Meteroids) - Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2KsBN4La9
15.12.2022 (czw) 19:00 Poznań, Pies Andaluzyjski (przed Heimą) - Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2nxrl9Jf9
LUNATYCY MARTWEJ DYSKOTEKI to współczesna zimna fala i poznańska odpowiedź na dzisiejsze problemy, powodowane przez popularność post punku. Muzycy spotykają się z porównaniami od Brygady Kryzys, poprzez Kult czy Siekierę, aż po Republikę. Pomimo inspiracji zespół wypracował własne, zimne brzmienie.
Melodyjne, orientalizujące gitary, świetnie pracująca sekcja rytmiczna i operowanie dysonansem to domena grupy. Wszystko łączy kalejdoskopiczny głos wokalisty - ironizujący, znudzony, poirytowany, zrezygnowany i maniakalny. Założyciele grupy opowiadają, że celem jest odreagowywanie traum, których doświadczamy w dobie globalnego kryzysu. Koncerty Lunatyków Martwej Dyskoteki to połączenie szamańskiego seansu ze zbiorową terapią i happeningiem.
24.04.2022 ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana po prostu ,,LMD", wyprodukowana przez Piotra Kołodyńskiego (Muchy). Z Lunatykami zagrał też Piotr Łojek (Elektryczne Gitary), który doprawił propozycje zespołu instrumentami klawiszowymi, napisał także jeden z tekstów na płytę. Usłyszymy również wokal Dagi Gregorowicz (Dagadana). Autorzy zadbali o różnorodność muzyczną – nowofalowe brzmienie uzupełniają dodatkowe instrumenty. Pojawia się arabski rabab i szeroka paleta etnicznych bębnów oraz brzmień syntezatorowych.